Základní informace o Bratislavě

Hlavní město Slovenska láká Čechy nejen tím, že je vlastně takříkajíc „za rohem“, ale také svou krásou. Ačkoli je oproti Praze zhruba o polovinu menší, co se počtu obyvatel týká, přesto ji ročně navštíví miliony turistů. V Bratislavě se můžete vypravit za nákupy, památkami či festivaly a zábavou.

Památky najdete většinou v samotném centru města, většinu z nich v části Staré město, takže nemusíte ani nikam přejíždět. Významnou dominantou je Bratislavský hrad tyčící se nad městem a Dunajem a také katedrála svatého Martina. Obě budovy patří k nejstarším ve městě a jejich návštěvu si rozhodně nenechte ujít.

Bratislava

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Oblíbené jsou i zdejší nákupní zóny, zvláště nákupní galerie, třídy a centra jsou opravdu vyhlášená a nakoupíte zde vše, od značkových luxusních věcí, až po unikáty a netradiční suvenýry. Vypravit se můžete i do několika unikátních muzeí, vyhlášené je i zdejší Národní divadlo. Slovenská metropole tepe životem, a pokud se sem chystáte, určitě byste měli zůstat několik dní.

Bartislava sice pro některé Čechy působí spíše jako chudá příbuzná Prahy, ale tento dojem je skutečně klamný. Přijde si zde na své opravdu každý a určitě doporučuji sednout si v některé ze zdejších hospůdek a restaurací, dát si víno, které je zde mimořádně kvalitní, a jen se kochat ruchem slovenské metropole.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Bratislavy, letenky do Bratislavy i ubytování v Bratislavě.