Jazyk na Maltě

Na Maltě jsou dva úřední jazyky, maltština a angličtina. Maltština je směsí původní italštiny a arabštiny. Ke psaní se používá latinka. Patří do větvě afroasijských jazyků.

Malta

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V turistických destinacích se mluví hlavně anglicky a italsky. Někde se lze domluvit německy, španělsky, francouzsky a rusky. Malťané jsou velmi zdatní v jazycích a středoškolák běžně ovládá alespoň 4 jazyky. Maltská smetánka hovoří především anglicky, protože je to „na úrovni“.

Na Maltě je mnoho jazykových kurzů pro zdokonalení se v angličtině, a tak sem hlavně v létě jezdí spousta mládeže z různých koutů světa.

Jazykové kurzy


Malta je vhodnou zemí pro výuku angličtiny. Většina mezinárodních studentů nevyhledává na Maltě pouze výuku jazyka, ale především zábavu a atraktivní možnosti trávení volného času. Příjemná přímořská atmosféra a nepovinné programy ve formě celodenních exkurzí, případně odpoledních a večerních společenských, sportovních a kulturních akcí během týdne. Mezi oblíbené aktivity patří zejména výlety do hlavního města Vallety, vyžití v aquaparku, safari v džípech po okolí, barbecue, návštěvy diskoték a mnoho dalšího.

Malta

Před přihlášením do kurzu je dobré zjistit, jakým způsobem bude výuka probíhat, kolik učitelů ji bude zajišťovat, které materiály se budou používat, jak často se budou měnit skupiny a kolik hodin výuky škola nabízí v ceně kurzu. Nejčastěji uváděný počet lekcí může být zavádějící, protože lekce může trvat 45 nebo 60 minut. Velmi důležitý je také maximální počet studentů ve skupině. Menší skupinky bývají dražší, ale kurz je potom intenzivnější. Jaykové školy často pořádají pro své studenty výlety a další aktivity pro volný čas. V některých případech školy umožňují také přístup na internet, nebo zajišťují půjčení učebnic. Zeptejte se předem, co přesně škola nabízí a co je už zahrnuto v ceně kurzu.

Studenti jazykových kurzů jsou nejčastěji ubytováni v místních rodinách nebo na kolejích. V případě ubytování u hostitelské rodiny bývá většinou v ceně minimálně polopenze. Výhodou bydlení v rodině by měla být možnost komunikace v cizím jazyce i po skončení výuky, vždy ale záleží na tom, jak si s rodinou vzájemně padnete do oka. V některých případech může být bydlení v rodině omezující kvůli menšímu soukromí. Bydlení na kolejích nebo v ubytovnách bývá většinou dražší, ale poskytuje obvykle větší volnost a soukromí.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy na Maltu, letenky na Maltu i ubytování na Maltě.