Základní informace o Żabbaru

V centrální části ostrova Malta se nachází asi 14 tisícové městečko Zabbar, které se proslavilo zejména kostelem Our Lady of Divine Grace, o kterém místní lidé tvrdí, že nebude nikdy dostavěn. S jeho budováním se začalo v roce 1641, ale jeho konečná verze ještě stále nestojí.

Żabbar

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Jeho architekti sice tvrdili již v roce 1661, že je kostel hotov, ale místní lidé jej v jeho tehdejší podobě odmítali přijmout. Nebyli se stavbou spokojení a chtěli ji zkrášlit. Místní kněz se proto rozhodl uspořádat veřejnou sbírku na zvelebení kostela. V roce 1738 byl povolán italský architekt Giovanni Bonavia, který začal s jeho přestavbou. Podařilo se mu vytvořit nádhernou a nákladnou fasádu, dostavět dvě zvonice a kryptu. Kostel byl nakonec ještě obložen mramorem a také jeho interiéru byla věnována značná péče. Uvnitř dnes najdete hodnotnou malbu Madonny s děťátkem od malíře Alessia Erardiho.

Kromě tohoto kostela najdete v Zabbaru ještě další památku – triumfální oblouk stojící na silnici z Paoly. Na konci 18. století jej nechal vystavět poslední maltský velmistr Ferdinand von Hompesch. Ze Zabbaru se můžete vydat směrem na východní pobřeží ostrova, například do malebného rybářského přístavu Marsascala. Toto městečko v posledních letech je stále častěji vyhledáváno ostrovany jako místo ke klidnému a pohodovému bydlení, daleko od turistického ruchu.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Żabbaru i ubytování v Żabbaru.