Základní informace o Attardu

Attard je historické město na Maltě. Nachází se v centrální části hlavního ostrova Malta, asi 7 kilometrů západně od hlavního města Valetta. Do města Attard se dostanete poměrně snadno. Z České republiky můžete využít některého z leteckých spojů na Maltu, které létají na mezinárodní letiště Luqa, vzdálené pouhých 5 kilometrů. Odtud existují pravidelné autobusové spoje po celém ostrově. Další možností je využít některé z autopůjčoven nebo taxi služeb.

Attard

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Město Attard se pyšní několika historickými památkami. Od roku 1575 se stalo farním městem s mnoha kaplemi. Některé z nich prošly rozsáhlou rekonstrukcí a turisté je zde mohou obdivovat dodnes. Další z historických památek je farní kostel zasvěcený Maria Assunta ze 17. století, starý větrný mlýn nebo Akvadukt ze 17. století postavený jako zásobárna vody pro hlavní město Valettu. Turisty však do města Attard lákají především překrásné zahrady – Sant´Anton, ve kterých se nachází stejnojmenný palác ze 17. století. Botanické zahrady Sant Anton jsou pro veřejnost otevřeny již od roku 1882 a kromě odpočinku vybízejí také ke konání mnoha oslav, show a slavností – například Shakespearovské slavnosti, které jsou zde pořádány každé léto.

Vzhledem k vnitrozemskému charakteru města zde nenajdeme žádné pláže, nejbližší pláž je ale od města vzdálená pouhých 6 kilometrů. Milovníci slunce a koupání si zde však také přijdou na své, ve městě Attard je mnoho ubytovacích zařízení s bazény – od drahých hotelů až po ubytování v soukromí. Samozřejmostí je i množství restaurací, barů, nákupních center a obchůdků se suvenýry. Město Attard dále nabízí sportovní zařízení, banku a nemocnici.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Attardu i ubytování v Attardu.