Základní informace o Vittoriose

Vittoriosa je jedním z nejznámějších maltských měst možná také proto, že je to bývalé hlavní město, a to díky Rytířům řádu svatého Jana, kteří se zde v roce 1530 usadili. Město jim totiž vyhovovalo z námořního hlediska více než tehdejší hlavní město Mdina. Rytíři sídlili ve Vittoriose až do roku 1575, kdy se přemístili do Valletty. Dodnes ale město nese jejich stopy - pro potřeby rytířů tu bylo vystaveno plno hostinců, ale také nemocnice. Ulice jsou dodnes klikaté a neuspořádané a hlavně vybízející k romantickým procházkám.

Vittoriosa

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Chloubou je Kostel svatého Vavřince z poloviny 16. století, který se pyšní devíti oltáři a malbami mattiy Pretiho. U kostela je malý park s Památníkem svobody (Freedom monument) znázorňující posledního britského vojáka, jak nastupuje roku 1979 na loď a opouští ostrovy právě na tomto poloostrově. Britové ve městě postavili mimo jiné také námořní pekárnu, v níž dnes sídlí Národní námořní muzeum (National Maritime Museum). V muzeu jsou k vidění předměty, které se našly v maltských vodách, námořní předměty a pomůcky včetně učebnic a část muzea je věnována také maltským tradičním řemeslům.

Ve Vittoriose se každé úterý koná velký trh, kde seženete ledacos. Hlavním zbožím jsou potraviny a oblečení a vše je opravdu levné.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Vittoriosy i ubytování ve Vittoriose.