Doprava na Maltě

První důležitou informací je, že na Maltě se jezdí vlevo, stejně jako např. ve Velké Británii. Místní autobusy jsou přímo atrakcí. Hned v úvodu vás upoutá jejich tradiční postarší vzhled. Autobusy nejsou opatřeny dveřmi. Připravte si drobné na jízdenku, jinak se vám může stát, že vás řidič prostě nevezme. Raritou je vystupování z autobusu. Pokud čekáte klasická tlačítka, kterými u nás běžně řidiče upozorňujeme, že chceme vystoupit, budete překvapeni. Na Maltě jsou v novějších autobusech zvonky a ve starších dokonce celým autobusem vede provázek, za který musíme pořádně zatáhnout – následně u řidiče zazvoní zvoneček a on zastaví. Každá zastávka na Maltě je na znamení.

Malta

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Po jedenácté hodině večerní se setkáme s nočními autobusy, které zpravidla využívají mladí mířící za nočním životem. Na Maltě sice můžete stopovat, ale není to vůbec běžnou záležitostí, protože Malta je malá a téměř každý obyvatel vlastní nějaký ten dopravní prostředek a ti co jej nemají, využívají autobusy, které jsou levné. Ke stopování zkrátka není důvod. Proto, pokud budete stopovat, neminou vás překvapené pohledy a okukování.

Můžete si také vypůjčit auto nebo nějaký skútr apod. Malťané ale údajně nejsou moc tolerantní řidiči a také mají rádi rychlou jízdu, takže na silnicích buďte obezřetní. Autobusových linek je na Maltě mnoho a hromadná doprava zde funguje velmi dobře.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy na Maltu, letenky na Maltu i ubytování na Maltě.