Základní informace o Xlendi

Xlendi je turisticky rušné přímořské letovisko na maltském ostrově Gozo. Nachází se na jihu ostrova přibližně 3 kilometry od hlavního města ostrova Victoria. Do města Xlendi se dá dostat dvojím způsobem. Za prvé s využitím letecké dopravy, nejbližší letiště je od Xlendi vzdálené pouze necelé dva kilometry. Za druhé s využitím lodní dopravy do přístavu Mgarr, vzdáleného necelých 8 kilometrů, kam jezdí pravidelné trajektové linky z ostrova Malta. Ve městě Xlendi je k dispozici půjčovna aut a skútrů a také autobusová doprava, jejíž linky vedou téměř po celém ostrově. (Pozor, na Maltě se jezdí vlevo a automobily mají pravé řízení.) Další možností je zapůjčit si loďku nebo se nechat svést na některé z okružních plaveb.

Xlendi

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V Xlendi se nachází jedna z mála písečných pláží na ostrově Malta obklopená překrásnými útesy s nádherně čistou tyrkysovou vodou. Díky svému pozvolnému vstupu do moře je vhodná i pro rodiny s dětmi nebo starší jedince. ilovníci dobrodružství si zde také přijdou na své, při koupání z některých okolních útesů, na které se dostanou pomocí stezek nebo žebříků. Okolí Xlendi je také vhodné pro začátečníky potápěče nebo milovníky šnorchlování. Nachází se zde potápěčské školy, které na ostrově Gozo, společně s dalšími, využívají jedněch z nejlepších podmínek pro potápění s viditelností téměř až 40 metrů. Velikým lákadlem se zde staly mořské jeskyně, z nichž nejzajímavější jsou asi jeskyně Caroline.

Z historických památek Xlendi můžeme jmenovat například strážní věž Xlendi ze 17. století, která poskytuje nádherný výhled do okolní krajiny. Z dalších historických zajímavostí je to například kaple v Xlendi, která byla věnována Panně Marii z Karmelu z konce 19. století nebo třípatrový mlýn nacházející se nedaleko kaple.

Jak už bylo řečeno, Xlendi je turisticky rušným a atraktivním střediskem. V destinaci se nachází množství ubytovacích zařízení (s bazény i bez bazénů), restaurací a barů s bohatým nočním životem. Avšak největším lákadlem je překrásná okolní příroda, která vám připraví nezapomenutelné zážitky.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Xlendi i ubytování v Xlendi.