Základní informace o Pietě

Pietà je malé město na okraji hlavního města Malty Valletty. Jedná se o nejbližší předměstí hlavního města za Florianou. Název je odvozen z italštiny a znamená „milosrdenství“. V Pietě se nachází bývalá maltézská nemocnice sv. Lukáše a také Lékařská fakulta Maltské univerzity. Město leží na pobřeží Středozemního moře. Je zde malá kaple Panny Marie Bolestné ze 17. století, stále využívána k církevním účelům. Farní kostel byl dokončen v roce 1968. Je zasvěcen Panně Marii Fatimské a využíván dominikány. Ve městě je také situována Kolej sv. Augustina, která náleží augustiniánům.

Pietà

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Z Piety odjíždí trajekty na ostrov Gozo. V rámci jejího území se nachází vesnička Gwardamangia, sirotčinec sv. Uršulek, vysílač, Vila Gwardamangia, která sloužila jako rezidence britské královně Alžbětě II., když ještě jako princezna pobývala na Maltě v letech 1949 až 1951. Je zde také velký hřbitov Ta’ Braxia, kde jsou pochováni vojáci z bojů v první světové válce. Nachází se zde také sídlo v současnosti vládnoucí Národní strany.

Pieta je všeobecně považovaná za předměstí měst Hamrunu, Msidy a Valletty. V roce 2005 zde žilo 3 853 obyvatel. Pro mnoho maltských obyvatel je Pieta místem narození, protože řada žen chce rodit ve státní nemocnici sv. Lukáše. Narodil se zde i současný předseda vlády Lawrence Gonzi.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Piety i ubytování v Pietě.