Základní informace o Cirkewwě

Cirkewwa je důležitý přístav a vyhlášená potápěčská oblast na Maltě. Nachází se na severu hlavního ostrova Malta ve Středozemním moři. Vzhledem k tomu, že se jedná o důležitý přístav, můžete se do přístavu Cirkewwa nejsnáze dostat trajektem. Z přístavu vyplouvají pravidelné trajektové linky do přístavu Mgarr na ostrově Gozo. Další možností je využití letecké dopravy na ostrov Malta a odtud autobusem. Autobusová doprava je do přístavu Cirkewwa zajištěna z měst Valetta, Sliema, Bugibba a St. Paul’s Bay. Z přístavu Cirkewwa se také můžete vydat výletní lodí na ostrovy Comino a Cominetto nebo využít některého z okružních organizovaných výletů.

Cirkewwa

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Cirkewwa však není pouze přístavem. Je známa zejména jako nejlepší maltská potápěčská oblast s několika potápěčskými školami. V blízkosti Cirkewwa můžete pod mořskou hladinou spařit nejenom překrásně barevné vodní rostliny a živočichy, ale též podmořské jeskyně, sochu Madonny nebo remorkér Rozi, v hloubce téměř 40 metrů, který je kompletně přístupný a vzhledem k výborným potápěčským podmínkám i dobře viditelný.

Nedaleko přístavu Cirkewwa se nachází záliv Paradise Bay s nádhernou písečnou pláží obklopenou útesy, kde si v křišťálově čistém moři můžete vychutnávat slunění. Na pláži jsou k dispozici lehátka se slunečníky a plážový bar. Pro milovníky romantiky je z pláže překrásný pohled na barevné západy slunce.

Vzhledem k tomu, že je Cirkewwa spíše přístavem než důležitým turistickým centrem, nenajdete zde přílišnou infrastrukturu kromě několika hotelů s bazény a hotelovými bary.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Cirkewwy i ubytování v Cirkewwě.