Základní informace o Buġibbe

Buġibba je jednou z hlavních turistických oblastí ostrova Malta a letní sídlo prezidenta Malty. Nachází se na severozápadním pobřeží ostrova, asi 10 kilometrů od hlavního města Valletta. Do města Buġibba se dostanete snadno letecky, buď některou z přímých linek na mezinárodní letiště Luqa nebo některým z charterových letů pořádaných zejména v období sezóny. Další možností je využití lodní dopravy. Nejlepší a nejkratší spojení z Evropské pevniny na ostrov Malta je ze Sicílie z města Pozzallo. Možné je též spojení s některými africkými městy. Při dopravě z letiště můžete využít některé z pravidelných autobusových linek, které vás zavezou téměř po celém ostrově. Město Buġibba je dobře propojeno se všemi většími městy na Maltě. Ve městě Buġibba jsou k dispozici půjčovny aut nebo skútrů.

Buġibba

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Město Buġibba se může pyšnit pouze málem historických objektů. Patří mezi ně věže Qawra Tower a Ghallis Tower, vybudované v 17. století. Unikátní záležitostí je hotel New Dolmen, na jehož nádvoří stojí zbytky neolitické svatyně Buġibba Temple, objevené při stavbě hotelu.

Buġibba je také vyhlášená pro krásnou pláž ve městě, která si získala modrou vlajku za čistotu a kvalitu poskytovaných služeb. Pláž Buġibba má bezbariérový přístup, pobřežní hlídku a možnost zahrát si zde plážový volejbal. Z části je pláž písečná, ale větší množství pláží po celé Maltě je s kamenitým povrchem. Z pláže můžete vidět nedaleký ostrůvek St. Paul’s se sochou svatého Pavla, který zde nedobrovolně přistál v roce 60 n. l. a přinesl na ostrov křesťanství.

Město Buġibba je velice rušné letovisko a naleznete zde mnoho restaurací od italských až po komerční restaurace typu Mc Donald’s. Při návštěvě některého z barů určitě nesmíte vynechat místní speciální nápoj – Kinnie. Kromě poklidných barů je zde i několik disco barů nebo barů s karaoke, které umožňují bohaté noční vyžití. V oblasti města Buġibba je mnoho ubytovacích zařízení i obchodů se suvenýry. Ve městě Buġibba je k dispozici i potápěčské a sportovní centrum. Pro milovníky procházek je zde pětikilometrová promenáda po pobřeží až k Salina Bay, kde se z mořské vody těží sůl.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Buġibby i ubytování v Buġibbe.