Základní informace o Sliemě

Sliema je největším a nejatraktivnějším turistickým střediskem Malty. Je vzdálena od hlavního města Valletty pouhých pár kilometrů a je možné se do hlavního města dostat místní autobusovou linkou. Sliema nabízí množství obchodů, barů, restaurací a hotelů. Pro obyvatele Malty patří Sliema k nejvyhledáva­nějším místům ke stálému bydlení. Přechází skoro nepozorovaně do sousedního St. Julien´s, který upoutává hlavně malebným pobřežím s pestrou směsicí rybářských lodí. Promenáda podél pobřeží láká návštěvníky města Sliema ke krásným večerním procházkám a k posezení v některé z mnoha restaurací. St. Julian´s nabízí spoustu nočních klubů, diskoték a moderní kasino.

Sliema

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Již v roce 1850 se do Sliemy začali sjíždět zámožnější Malťané a Britové, kteří si zde v poklidu a dostatečné vzdálenosti od městského ruchu začali stavět své honosné vily. Příslušníci britské správy však zanedlouho odešli a po nich se sem nahrnuli turisté. Mnohé ze starých vil byly zbourány a nahrazeny luxusními hotely, restauracemi a bary. Stálí obyvatelé začali ubývat a postupně je úplně vytlačili turisté a obchodníci. Dnes se však rodilí Malťané do Sliemy pomalu vrací, oblíbili si ji díky ideální poloze v blízkosti hlavního města a také pro její kompletní vybavenost a infrastrukturu. Spojení s La Valletou je umožněno městským linkovým autobusem.

Sliema je dnes hlavním nákupním centrem jak turistů, tak i místních obyvatel. Zdejší promenáda lemovaná obchody, bary, restauracemi a hotely patří mezi nejrušnější ulice na Maltě. Pravidelně se zde konají významné letní slavnosti a zábava zde neutichá až do svítání. Promenádu zdobí rozkvetlé stromy a je obklopena několika příjemnými místy k sezení. Vede až k pevnosti Tigne Fort, který byla postavena v roce 1792 Johanity jako poslední bod obranného systému Malty.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Sliemy i ubytování ve Sliemě.