Blue Grotto (Malta)

Blue Grotto, v češtině Modrá Jeskyně, je soustava mořských jeskyní na Maltě. Jedná se o jeden z nejvyhledávanějších cílů turistů na tomto ostrově. Nachází se na jižním pobřeží Malty, západně od přístavu Wied iz-Żurrieq, nedaleko vesnice Zurrieq.

Blue Grotto

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Jeskyně Blue Grotto se proslavily i ve filmu. Natáčela se tu totiž v roce 2004 scéna do filmu Trója. Podle pověstí byla jeskyně v minulosti útočištěm nymf, které vábily námořníky svým zpěvem. Blue Grotto jsou vyhledávané díky ojedinělým barvám. Voda spolu se světlem a minerálními látkami obsažených v horninách tu vytváří opravdu nádherné barevné kombinace od oranžové, přes fialovou až k modré. Mimo krásných barev si také můžete prohlédnout úžasný cca 43 m vysoký skalní oblouk. Blue Grotto je také vyhledávaným místem potápěčů.

Jeskyně Blue Grotto (Malta) jsou dostupné lodí z přístavu Weid iz-Zurrieq. Cesta lodí sem trvá cca 30 minut. Nejlepší je se sem vydat v ranních hodinách, kdy jsou tu k vidění ty nejkrásnější barevné kombinace a také tu není tolik turistů jako v odpoledních hodinách. Lodě k jeskyním jezdí většinou od 9 do 17 hodin.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy na Maltu, letenky na Maltu i ubytování na Maltě.