Základní informace o Rabatu

I když leží město Rabat ve vnitrozemí Malty, je lehko dostupné jak autem, tak i veřejnými autobusy. Název města Rabat je odvozen od semitského slova pro předměstí a Rabat je dodnes předměstskou částí bývalého hlavního města ostrova Mdiny. Město je plné památek z různých historických epoch a určitě stojí alespoň za krátkou návštěvu. Centrem Rabatu je kostel svatého Pavla, který stojí nedaleko jeskyně, ve které tento světec kázal a šířil na Maltě křesťanství. Mnohem více turistů než do kostela míří právě do této jeskyně a tak zde v turistické sezóně může být poněkud plno. V jeskyni si můžete prohlédnout sochu svatého Pavla věnovanou Johanity v roce 1748 a také stříbrnou postranní loď postavenou v roce 1960 při příležitosti 1900 výročí ztroskotání svatého Pavla na Maltě.

Rabat

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Další podzemní prostory spojené s křesťanstvím v Rabatu zastupují katakomby. Ty zde nechali postavět antičtí kolonizátoři z Říma, ale již ve 3. století se staly místem, kde se scházeli k bohoslužbám raní křesťané. V Rabatu jsou katakomby hned dvoje: svatého Pavla a svaté Agáty. I když jsou oba dva prostory svým způsobem zajímavé, mnohem turisticky přitažlivější jsou katakomby svaté Agáty a to hlavně díky své barevné freskové výzdobě z 12. – 15. století. Nejstarší pamětihodností v Rabatu je Domus Romana, což jsou odkryté pozůstatky starověké římské rezidence z 1. století n. l.

Dodnes se stále dochovalo centrální nádvoří obklopené sloupy a také nádherné mozaiky. Tato antická památka je netradičně umístěna uvnitř další stavby, která zde vyrostla na počátku 20. století. Kromě vykopávek vily je uvnitř budovy i malé muzeum věnované Římanům na Maltě.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Rabatu i ubytování v Rabatu.