Základní informace o Birkirkaře

Birkirkara je největším městem na Maltě. Žije zde téměř 22 tisíc obyvatel, kteří svému domovu neřeknou jinak než zkráceně B’kara. Je to město poměrně rušné, jehož uličky jsou neustále přeplněny kolonami aut. Přesto má toto město něco do sebe a určitě stojí za návštěvu.

Birkirkara

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Město protínají desítky uliček a dvě hlavní třídy vedoucí až do Mosty a Rabatu. Jádro Birkirkary má středověký ráz, klikatící se uzounké uličky jsou lemovány patricijskými domy a obchůdky všeho druhu. Při prohlídce města nevynechejte návštěvu unikátní bývalé železniční stanice, v níž je umístěno železniční muzeum. Maltská železnice Xmundifer spojovala Valletu a Mdinu v letech 1883 – 1931. Budova muzea stojí v městském parku, kde je k vidění také starý železniční vagón. Společně s velkým dětským hřištěm patří k atrakcím města.

Významným svatostánkem Birkirkary je farní kostel sv. Heleny postavený v roce 1745. Pyšní se nejen bohatě zdobenou fasádou, ale také krásným interiérem. Na kostele jsou patrné zřetelné sicilské vlivy, proto patří k vrcholům maltské barokní architektury. V Birkirkaře se tyčí ještě jeden původně farní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Byl vybudován na počátku 17. století v renesančním a barokním stylu, ale nedávno musel kvůli špatnému stavu projít nutnou rekonstrukcí.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Birkirkary i ubytování v Birkirkaře.