Základní informace o Mellieħe

Mellieha je městečko severozápadní části ostrova Malta. Tyčí se na vrcholu vysokého ostrohu nad mořem, odkud se Vám naskytne nádherný výhled na moře, krásnou pláž a cípatý konec ostrova Malta. Městečko je navrženo tak, aby plynule přecházelo z vrcholu k moři různě strmými uličkami. Městečko Mellieha bylo vystavěno převážně v 19. století a je mimořádně malebné a pohostinné. Okolí městečka Mellieha tvoří terasovitá pole.

Mellieħa

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Dříve Mellieha byla malou téměř opuštěnou vesničkou, která žila ve strachu z nájezdu korzárů. Proslulá byla díky těžbě soli. Začala vzkvétat až po britské kolonizaci a dnes je to velmi oblíbená turistická destinace, se vším co Vám může letní dovolená nabídnout. Mellieha se může pochlubit největší pláží na ostrově Malta. Pláže se mírně svažují do křišťálově čistého moře a proto je letní dovolená v Mellieha vhodná především pro rodiny s dětmi. V Mellieha najdete mnoho nádherných hotelů, které jsou převážně přímo u moře nebo jen v nepatrných vzdálenostech. Najdete zde mnoho restaurací, kaváren a tradičních obchodů. Místní promenáda Vám nabízí několik kaváren s výhledem na přístav.

Dominantou města je majestátní barokní kostel „Svatyně Panny Marie z Mellieha“ z 18. století, postavený na hřebeni ostrohu nad spodní částí krásné pláže. Kostel je nejvíce uctívaným místem na ostrově Malta. Poblíž pláže najdete také přírodní rezervaci, která je zaměřena především na ochranu ptactva.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Mellieħy i ubytování v Mellieħe.