Okolí Káhiry

Okolo Káhiry nalezneme spoustu zajímavých míst, která nabízejí turistovy uniknout z hluku města. Jen pár kilometrů od Káhiry můžeme nalézt nejstarší staroegyptské sídliště v Egyptě. Za městem nalezneme jak úrodná pole, hornatou krajinu tak i nekončící moře písku. V okolí se nachází také zajímavé památky. Oblíbeným turistickým cílem jsou Memfidy. Jsou to rozvaliny rozléhající se na levém břehu Nilu. Hlavní metropole Memfidy je Sakkára. V Sakkáře nalezneme archetypální pyramidy, hrobky, tajemný Serapeem. Další památka hodna navštívení se nazývá Abusír. Je to malý komplex pyramid zhotovený pro panovníky 5. dynastie.

Káhira

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Mezi Alexandrií a Káhirou leží vádí Natrún. Nalezneme ho západně od delty Nilu. Vádí Natrún je zdrojem soli, která byla užívána při mumifikace.

Další zajímavostí jsou kláštery jako například Dér es-Surján, Dér Abú makar a Dér Amba Bšoi. Pro milovníky fauny a flóry okolí Káhiry nabízí známý Fajjúm. Ten získal věhlas hojností ovoce, zeleniny, vonnými květinami a květy okrasné. V okolí můžeme pozorovat také mnoho ptáků, nejvíce se zdržují v okolí slaného jezera. Další oblíbenou zábavou je plavba po Nilu. Mimo bujné vegetace ve Fajjúnu zde naleznete i mnohé památky. Pokud toužíte po úplném klidu, tak je nejlepší výlet do pouště.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Káhiry i ubytování v Káhiře.