Egyptské muzeum (Egypt - Káhira)

Největší sbírku památek naleznete v Egyptském muzeu. Jeho založení se datuje do roku 1858. Založil ho Francouz August Mariett. Dnešní budova muzea ale vznikla až v roce 1902. Při vstupu do muzea je nutné odevzdat fotoaparáty. V muzeu najdeme více než 150 místností a téměř 130 tisíc různých exponátů. Nalezneme tu předměty od nejmenších šperků až po starobylé mumie. Nalezneme tu také slavnou výbavu z Tutanchamonovy hrobky. Nejznámějším artefaktem jsou dvě zlaté rakve a posmrtná Tutanchamonnova maska.

Egyptské muzeum

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Dalším velkým lákadlem muzea jsou královské mumie. Naleznete tu například jedenáct nejslavnějších egyptských faraonů, jako byl Sethi I., Tuthmos II. nebo Ramess II. Pokud si chcete návštěvu muzea v klidu vychutnat, je vhodné přijít v devět hodin ráno. Později je již muzeum přeplněno návštěvníky.

Návštěvník si může vybrat, zda si muzeum prohlídne sám nebo se přidá do skupiny s průvodcem. K muzeu náleží také rozsáhlý park. V jeho západní části je Mariettův hrob a památník významných egyptologů. V plánu je dnes také výstavba nové budovy. Při nedávné revoluci v roce 2011 došlo k poničení mnoha exponátů.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Káhiry i ubytování v Káhiře.