Kopské město (Egypt - Káhira)

Koptské město neboli Stará Káhira, je Křesťanská čtvrť, což je samo o sobě dost raritní úkaz. V Káhiře totiž naprosto převládá islám. V této čtvrti se nacházejí kostely Panny Marie, sv. Barbory a řecký klášter sv. Jiří (Mar Girgis).

Kopské město

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V Koptském městě žijí povětšinou křesťané. V celém Egyptě jich je asi sedm procent. Koptské křesťanství věří v jednoho boha. V čele mají svého patriarchu. Sídlem patriarchy je katedrála svatého Marka v Káhiře. To v čem se Koptské křesťanství odlišuje je vnímání Ježíše Krista. Nevěří, že by to byl syn boží, ale samotný bůh. Jeho pobyt na zemi vysvětlují tím, že na čas na sebe vzal podobu člověka.

Zajímavostí této církve je dodržování starých rituálů. Jelikož křesťané byli v Egyptě vždy utlačováni a dodnes jsou jen trpěnou menšinou, tak velmi lpí na svých rituálech a snaží se, aby církev neupadla v zapomnění. Dále tu nalezneme mnohé slavné hřbitovy. Mimo to tu najdeme také nejstarší dochovanou synagogu v Egyptě, názvem Ben Ezrova. Turisticky oblíbené je také Koptské muzeum.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Káhiry i ubytování v Káhiře.