Základní informace o Hurghadě

Hurghada je egyptský přístav ležící na pobřeží Rudého moře. Žije tu asi 60 000 obyvatel. Pobřeží Hurghady se táhne v délce větší než 90 kilometrů. Hurghada je město, které nemá tak bohatou historii a rozhodně zde nenajdete takové množství památek, ale na druhou stranu je to město cestovního ruchu, moderních staveb a zábavy pro turisty. Toto město se přezdívá městem hříchu. Život tu neutuchá ani v noci. Město je zaměřené na bohatý cestovní ruch, ze kterého má Egypt velkou část příjmu. Každý měsíc Hurghadu navštíví přes 120 000 turistů. Tomu také napomáhá vystavěné mezinárodní letiště, které se tu od 90. let 20. století nachází.

Hurghada

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Hurghada je hojně vyhledávána potápěči, protože kromě nádherně průzračné vody a korálových ostrůvků a útesů se tu zkušenější potápěči mohou vypravit i k vrakům lodí (Chrisoula, Thistelgorm, Giannis, Dunraven). Hurghada dříve bývala malinkou rybářskou vesničkou. Dnes je to město, které se dělí do několika oblastí. Severně nalezneme středisko El Gouna, centrum zas tvoří stará část Hurghady nazvaná El Dahar. Na jihu najdeme oblast pojmenovanou Sakkala. Hurghada se stále směrem na jih rozšiřuje. Vznikají tu nové hotely, které se postupně blíží až k jedné z nejoblíbenějších egyptských destinací Makadi Bay.

El Gouna leží 25 km severně od Hurghady. Byla založena před 25 lety a od té doby se vyvíjí. Je to velmi oblíbené středisko pro turisty. El Dahar je původním místem Hurghady. Nalezneme zde starou dobrou Hurghadu. Někteří turisté jí obdivují, pro jiné je moc stará a rozpadlá. Ale je to jedno z mála míst, kde nalezneme staré egyptské domy. Sakkala je nově vystavené turistické centrum, nalezneme zde hlavní ulici, kolem které jsou vystavěny hotely. V Sakkale je možné si zajít do obchodů jako je McDonalds či KFC.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Hurghady i ubytování v Hurghadě.