Muzeum pergamonu (Egypt - Káhira)

Muzeum pergamonu nalezneme v centru Káhiry. Velmi často se zapojuje do fakultativních výletů oblíbených turisty. Velmi výhodné je tento výlet spojit s výletem do Gízy nebo Egyptského muzea. Nalezneme zde mnoho ukázek a nástrojů na výrobu pergamenu. Je zde také připravena ukázka výroby pergamenu pro turisty. Ti si to mohou dokonce i zkusit a dovést si domu svůj vlastně vyrobený papyrus. Je zde možno si zakoupit pergameny s různými vzory, což bývají velmi oblíbené suvenýry. Obchodníci na papyrusech znázorňují své bohy, posvátné předměty, zvířata, panovníky a mnohé další. Rozměry papyrusů jsou od malých obrázků až po obrovská a úchvatná díla. Dle toho se také ale odvíjí jejich cena. Malý papyrusový plát koupíte i do 100 Kč. Velké plátna papyru se mohou vyšplhat až do řádů tisíců.

Muzeum pergamonu

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Ke každému zakoupenému papyru zákazník získá certifikát o pravosti. Dokonce může být i během návštěvy muzea poučen, jak se pozná pravý papyrus od tak často prodávaných napodobenin. Papyrus se prodává stočený do ozdobného pouzdra, které ho chrání před vnějšími vlivy.

O ceně papyru se v muzeu nesmlouvá, i když je to v Egyptě spíše raritou. Ceny jsou pevné a neměnné. Na druhou stranu je běžné, když ke koupi drahého papyru vám Egyptský obchodník z vděčnosti přidá ještě něco dalšího.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Káhiry i ubytování v Káhiře.