Základní informace o Šarm aš-Šajchu

Šarm aš-Šajch anglicky nazývaný Sharm el-Sheikh je město v Jižní Sinaji. Je položeno na jižní části Sinajského poloostrova. Město bývá také nazýváno městem míru, neboť se tu velmi často konají mírové konference. Toto turistické letovisko je obecně považováno za komfortnější než Hurghada. Také jeho vznik a rozvoj proběhl mnohem později. Většina místních hotelů jsou vysoké kvality, často pětihvězdičkové. Šarm aš-Šajch se dělí na dvě části. Na jihu je město a přístav a asi 7 km od něj na sever nalezneme luxusní středisko Naama bay. V okolí nalezneme klášter sv. Kateřiny, či Mojžíšovu horu.

Šarm aš-Šajch

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Šarm aš-Šajch je známý díky svým ideálním podmínkám pro potápění. Je tu nádherně zachovalá podmořská flóra i fauna. Dokonce se tu s velkým štěstím dají pozorovat i delfíni. Mezi nejoblíbenější destinace k potápění patří Národní park Ras Mohamed s potápěčskými oblastmi Fishermans Bank, Eel Garden, Shark Bay a The Alternatives. V poslední době zde v této oblasti došlo k útoku žraloků. Ačkoliv je to velmi raritní událost, je lepší být vždy na pozoru.

Jen několik desítek metrů od mořského břehu se tu táhnou korálové útesy. Tyto útesy mohou směle konkurovat těm nejvyhledávanějším potápěčským lokalitám na celém světě. Ačkoliv se všude kolem nachází poušť, kde je půda absolutně vyprahlá, tak tu můžeme najít i obrovské travnaté plochy. Jde o oblíbená golfová hřiště, které jsou velmi luxusně udržovaná.

Celý Šarm aš-Šajch je uzpůsobený turistům. Mnohé obchůdky, stánky, podniky a bary dotvářejí ideální atmosféru dovolené. Fakultativní výlety, nabízené z této oblast, jsou samozřejmostí.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Šarm aš-Šajchu i ubytování v Šarm aš-Šajchu.