Nakupování v Káhiře

Nákupy v Káhiře mají rozhodně své kouzlo. Jsou dvě možnosti, kde se dá nakupovat. Velmi oblíbený je pouliční prodej. Obchodníci čekají před svými krámky a za každou cenu a pod jakoukoliv záminkou se snaží nalákat turisty do svých obchůdků. Takovýchto obchůdků jsou stovky po celé Káhiře. A tak věčné odchytávání od obchodníků může být leckdy i nepříjemné. Ve chvíli kdy se necháte přemluvit a vejdete do krámku, je těžké odejít bez nákupu. Tamní obchodníci se snaží turistům prodat co nejvíce výrobků. Podstatná součást prodeje je smlouvání. Cena, kterou obchodník řekne, nikdy neodpovídá ceně výrobku. Je nutné smlouvat a to od co nejnižší ceny. Za odměnu pak ale většina obchodníku věnuje zákazníkovy nějaký malý dárek.

Káhira

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Na druhou stranu se v Káhiře dá nakupovat i v obchodních centrech pro turisty, kde se o ceně výrobků nesmlouvá. Nejčastějšími výrobky, které turisti nakupují, jsou papyrus, tabák, voňavky a sošky známých památek. Pozor je nutné dávat na to, co se smí vyvážet z Egypta. Mušle ani egyptské mince není povoleno vyvážet. U tabáku je povoleno množství maximálně 1 kilo.

V Káhiře nalezneme několik známých nákupních středisek jako například City stars, Yamama centrum a nákupní centrum Firt Mall.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Káhiry i ubytování v Káhiře.