Základní informace o Dahabu

Dahab je beduínská vesnice, ležící na východním pobřeží Akabského zálivu. Jeho název znamená v překladu zlato. Tento název je založen na tom, že tu dříve těžba zlata probíhala. Dnes se ale již z Dahabu stalo známé turistické centrum. Dahab oproti dalším destinacím je velmi mladou oblastí přizpůsobenou cestovnímu ruchu. Ani spoře oděné turistky zde již nikoho nepohoršují. Proto sem také velmi rádi jezdí mladí lidé. Žádná omezení daná místní islámskou kulturou totiž tady prostě neplatí.

Dahab

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Dalším pozitivem je široká škála možností sportovního vyžití. Dahab je ráj pro potápěče. Ocení ho zvláště ti zkušení a vyhledávající něco jedinečného. Korálové útesy jsou místy skoro 100 metrů hluboké. Jsou zde Blue Hole a Canyon. Blue Hole je sifon, kde v hloubce 60 metrů ční otvor, kterým se člověk může dostat na otevřené moře.

I pro windsurfing jsou zde ideální podmínky. Vane zde příjemný vítr od severu k jihu, který zajišťuje vynikající podmínky pro tento sport. Dalším oblíbeným sportem je vodní lyžování. Za příplatek je možné ho naučit i naprostého začátečníka.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Dahabu i ubytování v Dahabu.