Okolí Burgasu

Okolí Burgasu je tvořeno velkými jezery. Nejnavštěvovanější jezera jsou Atanovsko a Burgasko jezero a Laguna Poda. Kolem jezer nalezneme krásnou divokou přírodu a mnoho různých druhů ptactva. Jezero Atanovsko leží při okraji Burgasu. Jezero je vlastně mokřad, v kterém se nacházejí stovky druhů vzácného ptactva. Nalezneme tu i dokonce nejmenšího savce světa, který váží pouze 2 gramy.

Burgas

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Oblíbeným výletem z Burgasu je výlet do města Sozopol. Sozopol se přezdívá jako město spásy. Dříve patři k nejdůležitějším přístavům, ale dnes je již spíše jen hlavním městem oblasti Burgas. Díky tomu si Sozopol dodnes zachoval svůj osobitý ráz. Pro město jsou typické pláže, parky a nekonečné zahrady. V centru tohoto města najdeme typické malinké klikaté uličky, které učarují mnohým turistům. Je to oblíbené turistické centrum.

Další blízkou zajímavostí je historické město Nesebar. Leží na pobřeží černého moře asi 35 kilometrů od Burgasu. Je zde možné vidět antické a středověké památky. Typické jsou tu také domky s dřevěnými patry. Pro turisty jsou také velmi zajímavé místní hradby a termální lázně.

Kolem 30 kilometrů od Burgasu se také nachází Sluneční pobřeží. Je to nejoblíbenější turistické oblast Bulharska. Je zde vystavěno asi 800 hotelů. Výhodou je hezká krajina a i částečně zachovaný historický ráz města.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Burgasu, letenky do Burgasu i ubytování v Burgasu.