Architektura Burgasu

Burgas je moderní a krásné město, kde se prolíná moderní a stará architektura. Z moderního směru tu nalezneme spoustu průmyslových oblastí, které jsou povětšinou zastoupeny jen továrnami. Ale i přesto se dají v Burgasu najít staré prvky architektury. Nejvíce typických prvků architektury se nalézá na dvou náměstí, která leží na bulváru Alexandrovska. Na menším náměstí na první pohled zaujmou honosné fontány. Dojem z nich lehce ruší nevkusné výškové budovy komunistického stylu.

Burgas

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Dominantou většího náměstí je vysoký pomník se sochou ruského vojáka. Místní obyvatelé ho nazývají Aljoša. Socha má pozvedlou levou ruku v pozdrav. Ale ani toto náměstí se neubránilo komunistickému vlivu a tak tu najdete další komunistické budovy, v kterých sídlí Svobodná univerzita. Centrem architektury v Burgasu ale není pouze bulvár Alexandrovska. Na jižním okraji centra nalezneme mnoho úchvatných kostelů postavených převážně v románském stylu.

Zajímavostí je arménský kostel, který se odlišuje od všech ostatních. Zdobí ho pro Arménce typická vykrajovaná střecha. Kousek od kostela se tyčí památník, který připomíná arménskou genocidu, která proběhla v roce 1915. Památník tvoří ozdobně vytesaná deska.

Dalším zajímavým kostelem je kostel Cyrila a Metoděje postavený v novodobém stylu. Nachází se tu spoustu maleb, právě těchto dvou světců. Architektonicky zajímavé jsou i místní muzejní budovy. Architektonické muzeum patří z nich k těm nejnavštěvovanějším.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Burgasu, letenky do Burgasu i ubytování v Burgasu.