Doprava v Burgasu

Na dopravu v Burgasu si není možné stěžovat. Dopravní spojení do Burgasu a odjezdy z Burgasu jsou výborné. Městská doprava je zastoupena autobusy, minibusy i dokonce vlaky. Vlakové i autobusové nádraží se nacházejí jižně od centra směrem k přístavu. Jmenuje se to Autogara Jug. Prostředí nádraží a zastávek je velmi udržované. Okolo nalezneme příjemné parčíky s lavičkami, fontánami. Čistě udržované toalety jsou samozřejmostí. Výhodou je také blízkost centra města i přístavu. Pokud nechcete cestovat autobusy, naleznete zde i mnoho taxíků.

Burgas

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Autobusové zastávky jsou velmi dobře označené. Pokud se chcete dostat na letiště, použijte autobus číslo 15. Většina cestujících záčíná prohlídku Burgasu právě zde v Autogara Jug. Toto místo je totiž blízko centra a na každé místo se odsud velmi jednoduše dostanete.

Autogara Jug není jediným nádražím v Burgasu. Druhým autobusovým nádražím je Avtogara. Leží dva kilometry severozápadně od centra. Dojít do centra města se dá dokonce i pěšky, ale není to moc příjemná procházka. Směrem na sever jezdí od Burgasu autobusy velmi často. Do Pomorie, Nesebaru i na Sluneční pobřeží se tak lehce dostanete.

I na jih jezdí autobusy až do pozdních nočních hodin, takže večerní výlet do Černomorce a Sozopole je možný. Do vnitrozemí je nejjednodušší cestování vlakem. Pokud ale turisté cestují s cestovní kanceláří, není důležité se o dopravu starat. Autobusy jsou již předem domluvené a cestující vždy odvezou tam, kam potřebují.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Burgasu, letenky do Burgasu i ubytování v Burgasu.