Národní loutkové divadlo (Bulharsko - Burgas)

Toto loutkové divadlo je profesionální divadlo pro děti, které bylo založeno v roce 1954. V roce 1962 získalo státní status. Hrají se tu mnohé světoznámé hry, alel i hry místní. Děti se tu již mnoho let seznamují a hodnotnými kulturními díly. Dodnes tu již bylo hráno přes 250 her. Počet představení dosáhl více než 10 000. Toto divadlo navštívilo již něco málo přes 3 000 000 diváků. Hry měli dokonce takový úspěch, že místní umělci vyjížděli na zahraniční turné po Evropě, Asii, Africe a Americe.

Národní loutkové divadlo

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Za dobu své působnosti divadlo získalo mnoho individuálních i kolektivních ocenění. Oceněno bylo jak dle národních průzkumů, tak i na mezinárodních festivalech. Postupem času bylo divadlo schváleno jako jedno z předních divadel v zemi. Společnost tamních herců udržuje repertoár o minimálně 20 her. V každém ročním období přibydou 4 nové produkce.

V roce 2006 se toto divadlo v Burgasu stalo prvním vítězem ceny pro loutková divadla. Cenu získali za mimořádné umělecké výkony. Turistům lze návštěvu divadla jistě vřele doporučit. I když se tu běžně setkáte pouze s bulharštinou, tak loutkové divadlo je nezapomenutelný zážitek.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Burgasu, letenky do Burgasu i ubytování v Burgasu.