Zábava v Egyptě

I když je Egypt znám převážně jako stát starobylé kultury a relaxace u moře, najdou se tu i mnohé další zábavné aktivity, kterým se turista může věnovat. Jedním z oblíbených sportů je golf. V Egyptě nalezneme pře dvacet luxusních golfových hřišť. Ve stínu pyramid je možné zahrát si golf na hřišti Mena House Oberoi v Káhiře. Z Royal Valley Golf Clubu je zase možné obdivovat luxorské památky.

Egypt

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Další oblíbené sporty jsou minigolf, tenis, stolní tenis a také turisty oblíbené obří šachy. Z vodních sportů je nejoblíbenější potápění. Pod dohledem instruktora je umožněno se potápět i naprostému laikovi.

Egypt je také známý svojí velikou nabídkou fakultativních výletů. Plavby na lodi, jízda na velbloudovi či arabském plnokrevníkovi, výlet na motorkách do pouště a mnohé další jsou standardem většiny hotelů. Převážně pro děti jsou tu zřízené mnohé aquaparky a delfinária, kde je dokonce možné za poplatek plavání s delfíny. Takováto zařízení jsou ale situována ve větších letoviscích, jako například Sharm el Sheik.

V oblasti svaté Kateřiny a Mojžíšovy hory jsou místa vhodná pro horskou turistiku. Vždy je ale lepší si najmout průvodce, protože v horách bývá v noci velká zima. Noční život v Egyptě je také velmi bohatý. Bary, diskotéky, noční kluby i kasína jsou dnes již samozřejmostí. Většina hotelů také zajišťuje animační programy pro svoje zákazníky.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Egypta, letenky do Egypta i ubytování v Egyptě.