Víza do Egypta

Pro vstup na území Egyptské arabské republiky budete potřebovat platný cestovní pas s minimální dobou platnosti 6 měsíců od vstupu do Egypta (vízum zakoupené na letišti) nebo 6 měsíců od podání žádosti.

Vízum se na letišti v Káhiře prodává stejným způsobem, jako známky na poště. Za 15 $ získáte nálepku, kterou si následně nalepíte na volnou stránku v pase. Za děti mladší 15 let zapsané v pase rodičů, se vízum neplatí. Pokud však cestuje na vlastní pas, za vízum platí jako dospělý. Toto vízum vyjde levněji, než vízum získané na ambasádě před odletem. Víza se tak nemusíte vůbec bát a téměř vždy se řeší až na letišti.

Egypt

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Kde získat vízum?
• Po přistání na letišti
• Před odletem na egyptské ambasádě

Některé letecké společnosti mohou mít problém vpustit vás na palubu letadla, pokud se neprokážete platným egyptským vízem, proto si raději zjistěte přesné podmínky u vaší letecké společnosti.

Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutné zdůraznit, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti. Z Egypta je také přísně zakázáno vyvážet korály, mušle a škeble.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Egypta, letenky do Egypta i ubytování v Egyptě.