Kultura v Egyptě

Egyptská kultura má bohaté kořeny. Vždyť právě zde vznikalo jedno z prvních písem a začali se tu psát dějiny literatury. Egypt napříč dějinami je velmi úspěšným a vzkvétajícím státem.

Většina obyvatelstva jsou muslimové a od toho se také odvíjí místní kultura a zvyky. Pětkrát denně se tu z vysokých minaretů ozývají hlasy svolávající věřící k modlitbám. Vstup do mešit je většinou zdarma nebo za malý poplatek, ale je nutné se zout. Boty je možné si vzít sebou, ale musí být neseny v levé ruce. Ženy by také měli mít přes hlavu šátek a zakrytá ramena.

Egypt

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Během nejdůležitějšího muslimského svátku Ramadánu jsou přes den zavřeny všechny obchody i restaurace. Muslimové drží půst. Až večer po západu slunce se otvírají všechny ochody, které dokonce nabízejí speciální menu. Rovnoprávnost mužů a žen v Egyptě stále není na vysoké úrovni. Muž je vládce domu, obstarává rodinu a rozhoduje. Žena by se měla co nejdříve vdát, starat se o domácnost a o děti. Dokonce jsou běžné sňatky mezi bratranci a sestřenicemi, jelikož žena nemusí odcházet do cizího prostředí.

Každý Egypťan je srdcem i duší obchodník. Smlouvání o ceně je jejich denním chlebem. Další běžný pojem používaný v Egyptě je bakšiš, úplatek. Uplatit se dají v Egyptě hlídači i policie. Bakšiš je běžnou praxí, který je třeba i v restauracích a podobných podnicích téměř vyžadován.

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Egypta, letenky do Egypta i ubytování v Egyptě.