Zábava v Maďarsku

Když přijdete do Maďarska, prakticky v kterékoli roční období se zde konají nejrůznější hudební festivaly. Maďarsko je země s hudbou spjatá tolik jako snad žádná jiná. Každoročně se zde proto konají na počest hudby a hudebních géniů festivaly a další akce. Hned na jaře, v březnu, se zde po dva týdny koná Budapešťský festival jara, kterého se účastní jedenáct měst provincie. V srpnu se do hlavního města můžete vypravit na operní a baletní festival.

Maďarsko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Pozadu však nezůstávají ani jiné regiony. V květnu se koná festival na Balatonu, v létě zase divadelní festival ve městě Szeged. V letním období můžete přijet i na Židovský festival, který probíhá hned v několika městech. Stojí za to podívat se také na Zemplénské umělecké dny do Sárospataku. Slaví se za všech ročních období a venkov nezůstává nijak pozadu. Právě zde se slaví velké lidové festivaly, ať už je jejich účelem vyhánění zimy, vítání jara, Vánoce, Velikonoce nebo letnice. Často se konají ve zdejších krojích a s lidovou hudbou.

Maďarsko se také může chlubit několik a památkami chráněnými světovou organizací UNESCO. Patří k nim například jeskyně Aggteleker a Slovenský kras, národní park Hortobágy nebo starokřesťanský hřbitov ve městě Pécs s nádherně malovanými pohřebními komorami nebo středověká vesnička Hollókö.