Základní informace o Tapolce

Asi 12 km od Balatonu se nachází město Tapolca. Název je odvozen od slova Topulcha, což je maďarský výraz pro termální vodu. Město je však proslulé zejména produkcí vína, které se zde vyrábí tradičními metodami a víno z této oblasti je známé po celé Evropě. Pokud se do Tapolcy podíváte, rozhodně nemůžete nezhlédnout Jeskyni jezer, kterou se město a celé jeho okolí pyšní.

Topolca

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Jeskyni jezer najdete v samém centru města. Unikátní lokalita byla objevena zcela náhodně při kopání studny v roce 1903. Jeskynní systém má tři patra a byl vytvořen krasovou vodou. Spodní patra, ale i část horních, jsou vyplněna vodou s teplotou 19 stupňů. Právě v těchto místech se můžete projet na loďce.

Určitě si při návštěvě jeskyně vezměte s sebou mikinu nebo svetr, protože konstantní teplota v komplexu je 15 stupňů. Vlhkost je zde pak téměř stoprocentní, takže lidé, kteří trpí alergiemi, astmatem nebo jinými dýchacími potížemi, se sem často jezdí nadýchat dobrého vzduchu. K léčení je určena jiná část jeskyně. Ve městě najdete kromě jeskyně také jezero Malom. Pokud byste se chtěli podívat po památkách, určitě stojí za to zhlédnout římskokatolický kostel nebo protestantský chrám.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Tapolcy, letenky do Tapolcy i ubytování v Tapolce.