Základní informace o Segedínu

Segedín, také Szeged nebo Szegedin, je hlavní město župy Csongrád v jihovýchodní části Maďarska. Nachází se přibližně 170 km jižně od města Budapešť. Současný Segedín je významným univerzitním městem s jednou z nejlépe hodnocených univerzit v Maďarsku, Szegedi Tudományegyetem. Oblast města Segedín byla obydlena již ve starověku pod názvem Partiscum. Současné jméno získal Segedín koncem 12. století. V roce 1715 získalo status královského města a v dalších letech zažívalo velký rozkvět. Město, jak ho známe dnes, vznikalo za vlády Císaře Františka Josefa. Ten nechal vystavět zdejší široké bulváry a honosné paláce.

Segedín

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

K nejnavštěvovanějším památkám patří náměstí Széchenyi nebo Votivní kostel s nejstarší stavbou města Segedín a Šalamounovou věží. Za návštěvu stojí také známý Biskupský palác. Velmi navštěvované jsou také botanická a zoologická zahrada.

Každoročně se zde pořádá Szeged Open Air Festival. Velké množství turistů navštěvuje zdejší proslulé termální a bahenní lázně Anna Gyógy a kemp Partfürdő. Město je centrem potravinářského průmyslu. Místním světoznámým produktem je jedinečný salám Pick a segedínská paprika.

Mapa města