Základní informace o Maďarsku

Země, která je hojně spojována s dovolenou za komunistického režimu - Maďarsko. Bezprostředně po revoluci nastal poněkud útlum v návštěvnosti turistů z bývalého východního bloku. Navíc samo Maďarsko se vzpamatovávalo ze čtyřicetileté nadvlády. V dnešní době je však země bohatá nejen na turistický ruch, ale především na to, co může návštěvníkům nabídnout, a toho je opravdu hodně.

Pokud se vydáte do Maďarska, rozhodně si nezapomeňte slovník, protože pokud neumíte maďarsky, nedomluvíte se. Maďarština je řeč, která je příbuzná (a to hodně vzdáleně) finštině, ale i mezinárodní slova, která běžně známe, tady nelze použít.

Maďarsko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Maďarsko je vyhlášeno svojí kuchyní, kterou určitě stojí za to ochutnat. Stejně tak si nenechte ujít doušek vína ze zdejších vyhlášených vinic. Pokud sem už míříte, rozhodně se neomezujte pouze na návštěvu Budapešti nebo Balatonu. Za zhlédnutí stojí i okolí jezera a památky, které najdete v dalších částech Maďarska.

Nachází se zde románské i gotické stavby, nejčastěji kláštery a opatství, ale i přenádherná stavba budapešťského parlamentu. Na své si v Maďarsku však přijdou i ti, kdo preferují přírodu a venkov.

Maďarsko by nemělo být opomíjenou zemí, protože má jednoznačně co nabídnout.

Mapa země