Základní informace o Balfu

Balf je malá osada na úpatí Alp a v blízkosti jezera Fertő (Neziderského jezera) ve vzdálenosti 75 km od Vídně, 220 km od Budapešti a 7 km od Šoproně byla známa svými léčivými prameny již v antických dobách: slavný římský vojevůdce Marcus Aurelius sem posílal své veterány na odpočinek a zotavení. 490 litrů vody tryská za minutu z osmi pramenů této oblasti a směs těchto vod je vhodná pro fyzio-, mechano- a elektroterapeutické účely. Jednotlivé prameny jsou známy svou sirnou, slanou, vápenitou a kyselou minerální vodou. Jako koupelová voda je voda Balfu vhodná pro léčení kloubových chorob, poruch pohybového ústrojí, chronických gynekologických potíží, potíží s páteří a pro léčení dny. Jako pitná kúra se doporučuje při potížích zažívacího ústrojí.

Balf

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Subalpinské klima, prakticky nedotčené přírodní prostředí, krásná zalesněná krajina, vzdálenost od velkých měst vytváří téměř idylické prostředí, klidné, čisté okolí Balfu je ideálně vhodné pro odpočinek a léčení. Hosté mohou být léčeni a ubytováni ve státní nemocnici a v blízkém 200 let starém zámku, přebudovaném na lázeňský hotel.

Oblast je bohatá na turistické zajímavosti: vápencový lom ve Fertőrákos nabízí fantastické skalní útvary a je mezinárodně proslaven jako letní operní scéna. Pozoruhodný je zámek rodiny Esterházyů ve Fertődu, zbytky středověkého města v blízké Šoproni a také vysoká úroveň kulturních událostí a výstav. V místě jsou ale také i jiné pozoruhodnosti, například gotický kostel ze 14. století, kde je možno vidět fresky z roku 1779 od velkého rakouského malíře Dorffmeistera.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Balfu, letenky do Balfu i ubytování v Balfu.