Základní informace o Balatonu

Mezi nejnavštěvovanější místa v Maďarsku patří bezesporu Balaton. Mnoho z nás si pamatuje, jak tam jezdilo s rodiči na dovolené. Oblíbené je i dnes a to nejen samotné jezero, ale i místa a města v jeho bezprostředním okolí. V létě láká turisty na příjemně teplou vodu, která mívá kolem dvaadvaceti stupňů. Navíc je čistá a nehrozí zde úraz jako v moři, například mořský ježek a další nepříjemná zvířátka.

Balaton

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Jezero je typické tím, že není příliš hluboké, většinou má kolem dvou až tří metrů, takže se můžete bez problémů potápět až na dno. Ideální je jezero pro různé vodní aktivity, například pro jízdu na šlapadle, vodních lyžích, rybaření. Zároveň se po jezeře můžete i projet, z balatonských přístavišť celkem pravidelně vyjíždějí vyhlídkové lodě.

Kromě samotného jezera se můžete pokochat i jeho okolím, které je bohaté na nejrůznější aktivity a bohaté zážitky, takže turisté odsud odjíždějí spokojení. Ochutnat můžete ve zdejších restauracích zejména ryby chycené právě v Balatonu, například candáta.

Balaton je místem, kde najdete nekonečné tobogany, skluzavky, kasína i hrací automaty, diskotéky a noční kluby, ale zároveň i romantické a tiché zátoky. Návštěvníci sem však velmi rádi jezdí i za festivaly a různými folklorními slavnostmi. Letní sezónu na Balatonu zahajují Slavností rozvinutí plachet, které se koná každoročně první neděli v květnu v Kesthely. Na hradě Sümeg se můžete nechat strhnout středověkou atmosférou, konají se zde ukázky rytířských turnajů, v Balatonfüredu zasev srpnu Týdny vína. Významným dnem je pak 20. srpen, kdy Maďaři slaví velkolepě svátek svého patrona svatého Štěpána Uherského.

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky na Balaton, letenky na Balaton i ubytování na Balatonu.