Základní informace o Miskolci

V severním Maďarsku najdete město Miskolc neboli Miškovec, které představuje administrativní centrum župy Borsod-Abaúj-Zemplen. Město je historicky významné, jeho rozloha je kolem 236km², žije zde asi 180 tisíc obyvatel. Kromě administrativy je Miskolc I jedním z center těžkého průmyslu v celé zemi. Podobně jako některá další místa v Maďarsku, byl I Miskolc osídlen již ve starověku. Jeho prvními obyvateli byli podle archeologických nálezů Keltové.

Miskolc

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V 9. století se lokalita dostala pod nadvládu Maďarů. Kteří mu dali jméno Miskóc. První zmínku o městě najdeme v písemných zdrojích z roku 1210. Město se velmi rychle rozvíjelo, ale rozkvět se výrazně zpomalil za nadvlády Osmanské říše. Turci navíc v 16. století Miskóc spálili.

Další rána potkala lokalitu za povstání proti Habsburkům, kdy zde císařská vojska plenila, co jim přišlo pod ruku, navíc později přišla polovina celého obyvatelstva o život, když vypukla epidemie cholery. Poté se však Miskolc znovu postavil na nohy a znovu začal prosperovat.

Pokud se sem vydáte, určitě navštivte kostel se zvonicí, které pochází ze středověku. Blízko kostela najdete rozhlednu, z níž vás uchvátí výhled na město. Miskolc se může pochlubit celou řadou muzeí a galerií, kostelů a měšťanských domů. Krásná je také synagoga.

Mapa města