Základní informace o Sárváru

V západní části Maďarska najdete zhruba v půli cesty mezi Vídní a Budapeští město Sárvár. Město obývá asi dvacet tisíc lidí a těší se velkému turistickému zájmu pramenícího z jeho historie, koupaliště a wellness služeb.

Už v dávné minulosti obývali sídlo staří Slované. Stálo tu dokonce slovanské hradiště. Ve středověku bylo toto místo centrem vzdělanosti a byla zde vydána také první latinsko-maďarská gramatika. Ve 14. století zde rod Kaniszovců nechal vystavět mohutný hrad s pětiúhelníkovým půdorysem.

Sárvár

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V současné době hrad stále stojí, a to přímo v centru města na Kossuthově náměstí. Právě hrad je také tím, co vás při příjezdu do Sárváru nejvíce upoutá. Hrad obepíná vodní příkop, do hradu proto vejdete po kamenném mostě. V hradu můžete navštívit muzeum, jehož expozice je věnována dějinám hradu. Na stěnách vás mohou zaujmout fresky zobrazující boje s Turky.

Za procházku stojí arboretum, které najdete mezi hradem a řekou Gyöngyös. Do Sárváru turisty láká také termální koupaliště, které najdete také nedaleko hradu. Voda, která zde v hloubce 1000 m vyvěrá, má prý blahodárné účinky na revmatiky. Naprosto všestrannou nabídku pak nabízí komplex, zaměřující se na wellness služby. Centrum se začalo stavět v souvislosti s objevením dalšího termálního pramenu.

Mapa města