Doprava v Maďarsku

Stejně jako ve všech ostatních postkomunistických zemích, zažívá i v Maďarsku doprava obrovský rozmach. Plánují a staví se nové komunikace a zrychluje se provoz na silnicích. Hlavní úseky představuje pět dálnic, které směřují do Budapešti. Všech pět je zároveň propojeno s budapešťským obchvatem, který se však stále ještě staví.

Maďarsko

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Silnice jsou tu poměrně udržované, ačkoli čím dál od měst jedete, tím je to samozřejmě horší, takže je s tím potřeba počítat, pokud se do Maďarska vypravíte vlastním autem a chcete zemi takto i procestovat.

Po dálnici se zde dostanete až k Balatonu a chorvatským hranicím. Pojedete po nejstarší dálnici v Maďarsku, která se začala stavět v 60. letech, dokončena však byla až v roce 2008. Autem se tedy v Maďarsku dostanete celkem pohodlně všude, kam potřebujete.

Pokud chcete v zemi cestovat autobusem, i to je samozřejmě možné. Autobusy tu jezdí a jejich síť je dokonce poměrně hustá. Denně jimi jezdí zhruba 1,6 milionu lidí, což svědčí o tom, že zdejší autobusy jsou hojně využívané. Horší už je to se železnicí. S tou se rozhodně nedostanete všude tam, kam byste potřebovali. Více lidí proto využívá již zmiňované autobusy.