Základní informace o Győru

Jen několik kilometrů za slovensko-maďarskou hranicí najdete jedno z nejznámějších měst Maďarska – Győr. Obývá jej asi 150 tisíc obyvatel a patří k velmi starým městům v celé zemi. Ještě před naším letopočtem zde sídlili Keltové a později zde zřídili své sídlo a pevnost maďarští biskupové. Győr plnilo významnou obrannou funkci také proti nájezdům Turků, kteří útočili na celé Uhersko.

Györ

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V současné době je Győr jedním z nejvyhledávanějších maďarských měst. Jezdí se sem hlavně nakupovat a pak také do termálních lázní. Pokud pojedete domů nebo se vydáte právě do Győru, můžete tady lehce utratit poslední hotovost. Doporučit lze jednoznačně místní štrúdl, který pochází od zdejších mistrů pekařů. Sehnat jej můžete s různými náplněmi a je opravdu vynikající. V maďarštině se štrúdl řekne rétes.

Kromě toho se do Győru jezdí i za termálními lázněmi nebo stojí za to podívat se na nádhernou renesanční stavbu Magyar Ispita, kterou najdete na ulici Ference Rákocziho nedaleko staré radnice. Magyar Ispita patří k nádherným renesančním stavbám, které jinde v zemi jen tak nenajdete.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Győru, letenky do Győru i ubytování v Győru.