Zábava v Itálii

V Itálii můžete nalézt mnoho gurmánských restaurací, hospůdek, koktejlových barů, útulných kaváren atd. Noční život začíná kolem jedenácté hodiny večerní a poté ožívají kluby, diskotéky a bary. Většina nočních „akcí“ vždy začíná ve starší (historické) části měst. Do noci je otevřena i většina muzeí a galerií (až do 23. hodiny). V Itálii je tolik možností jak strávit večer, že v některých větších městech budete mít problém si ze záplavy akcí vůbec vybrat.

Itálie

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V Benátkách stojí za vidění opera a divadelní scény. Ve Florencii a v Miláně se můžete těšit na koncerty, výstavy, festivaly a živá vystoupení pod širým nebem. V Miláně si nemůžete nechat ujít například diskotéku Alcatraz, nebo jeden z nejoblíbenějších barů ve městě Dieci. Pro náročné klienty (bohaté) je vhodný podnik Hollywood nebo It Gattopardo café, což je jedinečná a elegantní kavárna v prostorách kostela. Na výstavy umělců se můžete podívat v podniku La Biciclette. V Catani je nejpopulárnějším místem setkání Scalinata Alessi, což je schodiště před univerzitou jen kousek od Via Crociferi, která je plná klubů. Nejznámější klub je Nievski, který byl úplně prvním ve městě.

Ve městě je na 120 klubů, které jsou každý večer plné k prasknutí. Pro starší generaci je vhodným místem k pobavení Corso Italia, Piazza Europa nebo Via Monfalcone v historickém centru města. V hlavním městě si nejvíce zábavy užijete v ulici Via Monte di Testaccio, kde je plno nočních klubů. V Římě je i několik gay klubů, ve kterých se pořádají speciální párty, při kterých jsou k dispozici i sauny. Pro setkání a večerní drink je výbornou volbou bar Vineria na Flori Campo, kde můžete potkat i známé osobnosti a herce. Živou hudbu si můžete poslechnout v Big Mama. Bibione (jedno z nejoblíbenějších Italských letovisek) je v létě domovem mnoha festivalů a přehlídek. V červnu se zde koná mezinárodní sympozium sochařů z celého světa zvané Scogliera Viva. V srpnu si zase nemůžete nechat ujít festival San Gaetano.