Základní informace o Miláně

Milán je druhým největším městem Itálie a hlavním městem oblasti zvané Lombardie a provincie Milano. V aglomeraci žijí asi čtyři miliony lidí, v samotném městě pak 1,3 miliony. Město se proslavilo hlavně módou, operou La Scala a fotbalem. Zdejší fanoušci klubu AC Milán si nenechají ujít žádný zápas.

Ať už do Milána vyrazíte za nákupy, fotbalem či kulturou, některé památky tohoto historického města byste si rozhodně neměli nechat ujít. Mnoho velkolepých památek najdete na Piazza della Scala nebo Piazza de Duom a dalších oblastech. Z architektonického hlediska jsou zdejší památky vystavěny ve všech stavebních slozích – od románských až po moderní. Nechybí ani vyhlášené ulice plné obchodů a butiků s největšími módními značkami. Stojí za to se sem vydat také v době konání některého z četných festivalů. Pokud byste však chtěli do slavné opery, rezervujte si lístky tak půl roku předem.

Miláno

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Zdejší městskou hromadnou dopravou se dostanete kamkoli. Miláno má jednu z nejdelších tras metra na světě, měří kolem 84 kilometrů a v plánu je i její rozšíření. Nejen metrem, ale i autobusy, trolejbusy nebo taxíky se dostanete kamkoli.

Rozhodně se nedoporučuje po Miláně cestovat vlastním autem. Italové si příliš nelámou hlavu s dodržováním předpisů a navíc jsou zde značné problémy s parkováním. Do Milána se dostanete z ČR přímou linkou letecky, autobusy nebo autem.

Mapa města