Doprava v Itálii

Nejpohodlnější a dnes i nejlevnější variantou jak se dostat do Itálie je letadlem. Cesta trvá 2 hodiny, automobilem nebo autobusem pak v rozmezí 10-24 hodin, podle toho na jaké místo jedete. Po zemi se pak můžete pohybovat vlastním nebo například vypůjčeným autem, což ale není nejlevnější (je to ale levnější varianta než autobus či vlak). K půjčení auta je zde nutný akorát řidičský průkaz. V nouzi slouží turistům Italský Automobilový Klub, který své služby nabízí bezplatně. V Itálii je více než 6000 kilometrů dálnic a na 480 tisíc kilometrů silnic.

Itálie

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Na každé dálnici se v pravidelných intervalech nalézá telefonní budka, kterou si můžete přivolat pomoc. Co se týče povolené rychlosti, tak na dálnicích se smí jet 130 km/h, na státních silnicích 90 km/h, v obcích 50 km/h a na rychlostních komunikacích mimo obce 110 km/h. Samozřejmostí je nutnost použití bezpečnostních pásů. Svítit se zde musí i za dne. Parkování je dovoleno u okraje chodníků, které jsou vyznačeny modře a tam kde jsou žluté a černožluté značky tam je parkování zakázáno. Itálie má precizní infrastrukturu s výborným a přehledným značeným. Na benzínových pumpách mívají mezi 12-15 hodinou zavřeno.

Itálie

Země má velmi dobře vyvinut systém veřejných dopravních prostředků. Po hlavním městě se můžete pohybovat autobusy, tramvajemi, ale i metrem, to má sice jenom dvě linky, ale vzhledem k častým omezením vjezdu motorových vozidel do centra se vyplatí ho používat. Metro je i v Miláně. V ostatních městech se lze pohodlně pohybovat buď jenom autobusy, nebo někde i tramvajemi. Taxi služby jsou ve všech městech a jejich ceny jsou regulované státem. Taxíky jsou buď bílé, nebo žluté. Italské vlaky jsou velmi rychlé a také pohodlné a železniční síť je velmi hustá. Itálie má poměrně dlouhé pobřeží a proto je zde velké množství přístavů. Můžete se zde tedy pohybovat i trajekty a loďmi, což je samozřejmě překrásný a nevšední zážitek.