Základní informace o Trentinu

Trentino je autonomní provincie v autonomní oblasti Trentino-Alto Adige. Sousedí na severu s autonomní provincií Bolzano, na východě s provincií Belluno, na jihovýchodě s provincií Vicenza, na jihu s provincií Verona a na západě s lombardskými provinciemi Brescia a Sondrio. Znakem tridentského knížectví a biskupství je Svatováclavská orlice, udělená roku 1339 českým králem Janem Lucemburským.

Trentino

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Celý region je horský, 75 % území sahá nad 1000 metrů nad mořem a je posetý stovkami malých horských jezer. Mezi nejvýznamnější pohoří patří Ortles, Adamello-Presanella a Brenta na západě a Dolomity na východě. Na jižní hranici se rozkládá Lago di Garda. Lago di Garda je největší italské jezero (370km²) s maximální hloubkou 346 m a je považováno za nejčistší v Evropě. Na severu, v oblasti Garda Trentino, je vkliněno mezi hory a budí dojem norského fjordu. Sytě modrou vodu jezera obklopuje bohatá středozemní vegetace, citrónovníky, olivovníky, oleandry, agave a palmy působí až absurdně v pásmu zasněžených horských hřebenů.

Tato oblast má své mikroklima díky bohatému masivu Dolomit, který ji chrání před severními větry. Jezero Lago di Garda je rájem surfařů a jachtařů. Krajina v oblasti Garda Trentino je pro cyklistiku jako stvořená. Nejen pro silniční závody, ale díky své členitosti i pro cyklokros.

Mapa lokality

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Trentina i ubytování v Trentinu.