Základní informace o Bari

Město Bari leží na pobřeží Jadranského moře, v jižní části země, v oblasti Apulie. Historie města sahá do doby římské, kdy město neslo název Barium. Roku 1130 se stalo součástí Království obojí Sicílie (Regno delle Due Sicilie). Mezi 16. – 18. století upadl rozvoj města. Od 19. století se Bari opět začalo rozvíjet.

Bari

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Historicky cenné je celé Staré město s úzkými uličkami. V centru se nachází katedrála San Sabino, jejíž nejstarší část pochází z 12. století. K dalším památkám v Bari patří kostel San Nicola z roku 1087, v jehož apsidě je umístněná hrobka kněžny z Bari Bony Sfozy, divadlo Petruzzelli, hrad Normanno Castello Svevo postavený v roce 1131, kostel Santa Chira obnovený v roce 1539, středověký kostel San Marco dei Veneziana, barokní kostel Santa Teresa dei Maschi z let 1690 - 1696.

V Bari jsou také krásné pláže. Mezi nejvyhlášenější patří pláž Pane a Pomodoro beach, což je hlavní pláž města. Na východním pobřeží je pláž Panorama Bari. Dále zde najdete dva námořní přístavy, Starý přístav postavený v roce 1850 a Nový přístav, kde můžou zakotvit i velké nákladní lodě. V dnešní době žije ve městě Bari cca 317 000 obyvatel.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Bari i ubytování v Bari.