Základní informace o Florencii

Je hlavním městem oblasti Toskánska a provincie Florencie. Má 370 tisíc obyvatel a celá provincie 1,5 milionu obyvatel. Město leží na řece Arno. Florencie je považována za místo zrození renesance. Každý rok sem zavítá několik milionu turistů, je 72. nejnavštěvovanější město na světě. Kdybyste zde chtěli pracovat, tak ve Florencii si přijdete na 17. nejvyšší průměrný příjem na obyvatele z celé Itálie.

Florencie

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Nejznámějším místem Florencie je klenutá katedrála Santa Maria del Fiore, známá jako Duomo. I 600 let po jeho dokončení je stále největší takovouto budovou postavenou z cihel a malty na světě. V roce 1982 bylo historické centrum města zapsáno na seznam UNESCO. V centru města se nacházejí středověké hradby, které byly postaveny ve 14. století na obranu města. V centru, na náměstí Piazza della Signora se nachází fontána Neptuna, která je celá z mramoru. Bazilika Santa Croce je místem, kde najdete monumentální hrobky Gallileo Gallilea, Michilangela nebo Machiavelliho. Každý návštěvník Florencie by si neměl nechat ujít procházku po starém mostě Ponte Vecchio. Už od 13. století se na mostě nacházejí obchůdky, původně zejména s rybami, dnes výhradně s klenotnickým zbožím.

Florencie je domovem mnoha muzeí i galerií a vystavuje jedny z nejvýznamnějších uměleckých děl. Ve městě se nachází například Uffizi, což je jedna z nejvýznamnějších uměleckých galerií na světě (velmi často jsou „vstupenky“ na výstavy rychle vyprodány). Muzeum Bargello obsahuje díla sochařských umělců jako Donatello nebo Michelangelo. Teatro Comunale bylo původně postavené jako letní amfiteátr a bylo otevřeno v roce 1862, vejde se sem na 6000 lidí.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Florencie i ubytování ve Florencii.