Základní informace o Benátkách

Město, které každý zná, se může pochlubit bohatou historií i kulturními památkami. Výjimečná poloha mu dává punc exkluzivnosti, kterou jinde nenajdete. Město na laguně, které je známé z mnoha filmů a knih určitě stojí za to navštívit. Benátky představují nejdůležitější turistický cíl, ležící na severním pobřeží Jaderského moře. Město protkané kanály a mosty láká svým romantickým vzezřením a atmosférou turisty z celého světa. Benátky jsou hlavním městem oblasti Veneto, rozkládají se na 118 ostrovech a spojuje je 400 mostů.

Benátky

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Vzhledem k velkému množství knihoven, muzeí a galerií se Benátky staly významným kulturním centrem, jehož pověst ještě dokresluje Mezinárodní filmový festival či únorový velkolepý benátský karneval. Za návštěvu také stojí kulturní památky jako Bazilika sv. Marka na stejnojmenném náměstí, Dóžecí palác, Ponte di Rialto a další kulturní „atrakce“. Všudypřítomná voda dodává Benátkám nejen romantický, ale i nevšední ráz. Pokud chcete vyzkoušet plavbu na gondole, určitě nečekejte vysoce romantický zážitek, kanály v Benátkách jsou totiž tak vytížené, že se vyhýbáte jednomu plavidlu za druhým. Rozhodně však doporučujeme zdejší lodní přepravu vyzkoušet ať už v malém člunu nebo lodním autobusem. Kromě lodí se totiž po Benátkách můžete pohybovat pouze pěšky.

V Benátkách je živo po celý rok. Neexistuje tedy jedno nebo dvě období, kdy je nejlepší se sem vypravit. Pokud vám nevadí velké množství turistů, volte únorový karneval, Mezinárodní filmový festival, léto či Vánoce. Pokud však nejste příznivcem tlačenic, Benátky jsou krásné i na podzim či jaře. Z České republiky se do města na laguně dostanete letecky, přímými autobusovými linkami či vlastním autem. To však budete muset nechat na parkovišti před Benátkami.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Benátek, letenky do Benátek i ubytování v Benátkách.