Základní informace o Tarantu

Taranto nebo také Tarent je hlavní město stejnojmenné provincii v Apulii, která zaujímá jihovýchodní část Itálie. Taranto je třetím největším městem v jižní Itálii a má asi 243 tisíc obyvatel. V městě se daří průmyslu, obchodu a slouží také jako důležitý přístav v Tarentském zálivu v Jónském moři, kde je ukotvena nejrozsáhlejší námořní italská flotila.

Taranto

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Na památku řecké doby můžeme vzpomínat díky zlatému pokladu, který byl nalezen poblíž města Taranto a také díky terakotovým figurkám, které byly objeveny v Tánagře poblíž města a jsou uloženy v místním národním archeologickém muzeu, které díky svým exponátům patří mezi nejzajímavější muzea v celé Itálii. Otevřeno je denně a jeho návštěva rozhodně stojí za to. Staré město leží na ostrově, který je s pevninou spojen pevným mostem na západní části Ponte di Porta Napoli, na východní části se nachází Nové město, spojené s pevninou otáčivým mostem Ponte Girvole, který je symbolem města.

Ve Starém městě stojí nejstarší normanský dóm v celé Apulii Duomo San Cataldo, který byl postaven na zbytcích antické akropole a křesťanského chrámu, má barokní průčelí a vevnitř je mozaiková podlaha a fresky pocházející ještě z doby byzantské. Ferdinand Aragonský nechal v Taranto vybudovat pevnost – Aragonský hrad, který nyní stojí u otáčivého mostu přes splavný kanál spojující Velké moře (Mar Grande) a Malé moře (Mar picolo). Město je proto často nazýváno jako město dvou moří. Prohlídku města můžete ukončit procházkou s nádhernými výhledy po Lungomare Vittorio Emanuele II.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Taranta i ubytování v Tarantu.