Základní informace o Makarské riviéře

Makarská riviéra představuje asi 60km dlouhý pás dalmatského pobřeží u Jaderského moře. Pás je však široký pouze několik kilometrů. Začíná na severozápadě městem Omiš a na jihovýchodě dokresluje hranice oblasti řeka Neretva. Dominantou celé oblasti je masiv Biokovo. Masiv je pro celou oblast natolik charakteristický, že jej najdeme téměř na každé pohlednici. Kromě příjemného prostředí sem turisté jezdí i za čistými oblázkovými plážemi, kde se nemusíte bát, že budete mít písek všude. Lákadlem je i slunečné počasí.

Makarská riviéra

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Rozhodně se nemusíte bát, že byste se zde nudili. Pokud vás nelákají nádherné pláže, vydat se sem můžete v období některého z četných festivalů, kdy se do oslav zapojuje město i turisté. Střední Dalmácie vás také překvapí četnými místy, kam stojí za to vyjet na výlet. Ať už to jsou historická místa, národní parky či přírodní zajímavosti.

Makarská riviéra je vhodná jak pro aktivní dovolenou, tak pro turisty, kteří chtějí strávit klidné dny se svou rodinou. Každý si zde najde své. Pro nadšence adrenalinové zábavy se zde můžete „vyřádit“ na rogalu, při sjíždění řeky a podobně. Na Makarskou riviéru se dostanete buď autem, autobusem či letecky. Domluvíte se zde bez problémů, Chorvati češtině rozumí, dokonce v některých hotelích se češtině učí a vysílá zde i rádio v češtině.

Mapa lokality