Základní informace o Brele

Malou turistickou destinací je Brela, která je proslulá průzračným a čistým mořem a nádhernými čistými několikakilometrovými plážemi. I tady pláže obepínají borovicové lesy s nádhernými stezkami, po nichž se můžete vydat podél pobřeží. O čistotě a kráse moře vypovídá i fakt, že zdejší pláž Punta rata je nositelkou Modré vlajky – nejvyššího mezinárodního ocenění za čistotu moře a okolí. Její vyvěšování připadá na 5. června a je slavnostní událostí. Brela má na turistickém ruchu na Makarské riviéře velký podíl.

Brela

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Návštěvníky sem láká nejen přírodní, ale i značné kulturní bohatství. Vyhledávaná je i kvůli gastronomickým zážitkům ve zdejších restauracích. Pokud vystoupáte vysoko nad Brelu, dojdete do rolnické vesnice jménem Kričak, kde můžete ochutnat z bohaté nabídky domácích specialit.

Nedaleko Brely, nad vesničkou Škrabići se zachovala zřícenina z ilyrské doby, keramika, staré nádobí, zlomky náhrobních nápisů a peníze z římské doby. Nad Brelou, na pohoří Biokovo najdete Hercegovu pevnost.

I přes stoupající cestovní ruch zde pořád někteří místní obyvatelé zachovávají tisíciletou tradici a pěstují vinnou révu, olivy, pomeranče a citrony. Oblast proslula také známými višněmi Maraska.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Brely i ubytování v Brele.